rozmowa o pracę

Mówi się, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Zrobienie więc dobrego pierwszego wrażenia podczas rozmowy o pracę, może być kluczowe dla dalszego jej przebiegu. Istotne jest nie tylko to jak dobrze, merytorycznie będziemy przygotowani, ale też to jak będziemy wyglądać, gdy po raz pierwszy trafimy do naszego rekrutera. Odpowiednie ubranie się na rozmowę kwalifikacyjną jest tak samo ważne, jak przeprowadzenie świetnej rozmowy kwalifikacyjnej i zaimponowanie zespołowi rekrutacyjnemu firmy. Twój potencjalny przyszły pracodawca oceni Twoje zachowanie, wiedzę, ale też i to jak się prezentujesz. Ma to szczególne znaczenie, gdy starasz się o stanowisko, które wymaga kontaktu z klientem. Jak więc odpowiednio dopasować nasz ubiór tak by wypaść przekonująco, elegancko, ale też nie za bardzo snobistycznie? Mamy dla ciebie kilka porad, z których warto skorzystać!

Ubiór dopasowany do stanowiska, o które się ubiegasz

Ubiegając się o nowe stanowisko, ważne jest, aby pokazać, że idealnie pasujesz do firmy i stanowiska. Sposób, w jaki się ubierasz, może odegrać ogromną rolę w uzyskaniu oferty pracy. Aby Twoja aplikacja się wyróżniała, zastanów się, jaki jest dress code firmy i spróbuj się do niego dopasować. Inaczej będziesz się ubierać na rozmowę o prace na stanowisku radcy prawnego w dużej kancelarii, a inaczej gdy celujesz w stanowisko mechanika w serwisie samochodowym. Pomyśl o idealnym stroju jako o swoim pierwszym wrażeniu i postaraj się, aby potencjalny pracodawca był mile zaskoczony.

Upewnij się, że zwracasz uwagę na każdy szczegół w swoim ubraniu, od stóp do głów. Zastanów się, jakie ubrania są dla ciebie odpowiednie, a nawet przyprowadź kumpla do pokoju, któremu przedstawisz swój ubiór. Ocena drugiej osoby może być na wagę złota. Ważne jest też to byś czuł się dobrze w tym co nosisz. Dzięki temu łatwiej skupisz się na merytorycznej części rozmowy, nie martwiąc się o ocierające cię buty, albo za ciasne spodnie.

Na rozmowę o pracę elegancka sukienka

Jeśli chodzi o strój na rozmowę kwalifikacyjną, chcesz dać sobie dużą szansę na zatrudnienie. Dla kobiet oznacza to noszenie czegoś profesjonalnego i konserwatywnego. Jasne, możesz nosić mini spódniczkę lub obcisłą sukienkę z ramiączkami spaghetti, na co dzień, lecz w przypadku rozmowy o pracę, lepiej będzie zdecydować się na coś bardziej stonowanego. Idealnie powinna tutaj pasować skromna, czyli bez nadruków i zbędnych zdobień, sukienka. Najlepszy będzie taki model, którego długość sięga kolan, a nawet parę centymetrów niżej. Powinien także zakrywać ramiona i pozostawiać niewielki dekolt. Warto rozważyć model midi, do którego można dopasować dobrze skrojoną marynarkę.

Klasyczny ubiór na rozmowę o pracę

Mężczyźni zazwyczaj ubierają się w ciemne gradacje bez logo, proste garnitury i białe koszule. Jednak taki wygląd sprawdza się niezależnie od płci. Równie dobrze, dobrym rozwiązaniem dla kobiet są czarne spodnie i biała koszula. Często można postawić także na kolor jasnoniebieski, szary, bądź też granatowy. Chodzi jedynie o to by unikać krzykliwych barw. Pastele zawsze będą modne i eleganckie. Ciekawym pomysłem, może być też dobranie do koszuli spódnicy zamiast spodni. Spódnica dłuższa, za kolana, w połączeniu z jasną koszulą i beżowym sweterkiem na chłodniejsze dni będzie idealnie się komponować. Jeśli jednak decydujesz się na spodnie to postaw na czernie, szarości i beże. Wszystko zależnie od tego w jakim kolorze jest górna część Twojego stroju. Taki ubiór podczas rozmowy kwalifikacyjnej doceni niejeden rekruter. Jedynie pamiętaj by unikać zbyt zbyt wzorzystych kreacji, które odciągają wzrok rekrutera.

Dodatki do stroju na rozmowę kwalifikacyjną

Choć nie chcemy odciągać wzroku osoby rekrutującej, zbędnymi dodatkami do naszego ubioru, to niewątpliwie dobry ich dobór może zadziałać jedynie na naszą korzyść. Załóż delikatną biżuterię, małe kolczyki, subtelny naszyjnik, a nawet elegancki zegarek. Nie może być zbyt krzykliwie, dlatego dobrze sprawdzają się tu proste wzory ze srebra lub złota. W przypadku rozmowy kwalifikacyjnej najlepiej kierować się zasadą. Im mniej tym lepiej.

By Andrzej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *