Wiele osób, tym bardziej kobiet, ma cellulit; i każdy chciałby magiczną formułę, która wyeliminowałaby go na zawsze. Nie ukrywaj, nie zmniejszaj, wyeliminuj! Prawda jest taka, że redukcja cellulitu jest możliwa tylko wtedy, gdy stosujemy zdrową i zbilansowaną dietę, odpowiednio się nawadniamy i uprawiamy sport.
Cellulit (inaczej skórka pomarańczowa) pojawia się z wielu różnych powodów, ale są dwa główne. Po pierwsze, nasze predyspozycje genetyczne, szczególnie u kobiet, do gromadzenia tłuszczu w okolicach pośladków, nóg i ud. Jest to nieuniknione, ale można temu zaradzić.
Drugim powodem jest to, że żeński układ hormonalny ciągle płata figle i z jednej strony estrogeny sprzyjają zatrzymywaniu płynów, a z drugiej progesteron zwiększa objętość komórek tłuszczowych. Oba procesy sprzyjają powstawaniu cellulitu.
W związku z powyższym walkę o redukcję cellulitu toczymy na kilku frontach: uprawiając sport (najlepsze są spacery i pływanie), stosując zdrową dietę zawierającą antyoksydanty, witaminy i minerały, czyli zbilansowaną dietę, w której skład wchodzą ryby, owoce, warzywa i dużo wody. I wreszcie, wyeliminowanie, na ile to możliwe, palenie papierosów i spożywanie alkoholu.

Wskazówki dotyczące redukcji cellulitu.

Pierwszą rzeczą jest przestać cierpieć, czyli wiadomo, że cellulit nie zniknie, ale możemy robić rzeczy, aby wyglądać i czuć się lepiej, więc trzymaj swoich wrogów z dala, ale nie tylko od skóry, ale przede wszystkim od głowy; bo to oni są zazwyczaj tym, co powstrzymuje Cię przed podjęciem działania.
Przez długi czas za pojawienie się cellulitu obwiniano nadwagę, ale udowodniono, że osoby szczupłe również mają skórkę pomarańczową. Więc przestań się obwiniać i zacznij działać. Oczywiście, odchudzanie nie jest jedynym sposobem na redukcję cellulitu.
Nie ma czegoś takiego jak zabieg, który pozbędzie się cellulitu na zawsze. Więc nie należy używać zabiegów, które oferują pozbyć się skórki pomarańczowej, ponieważ może być narażanie zdrowia na ryzyko, a będziesz skończyć sfrustrowany, aby zobaczyć, że tłuszcz jest nadal tam.
Pomocne będzie ograniczenie lub wyeliminowanie spożycia niektórych pokarmów, dlatego przygotuj plan, w którym wykluczysz lub ograniczysz spożycie tłustych mięs, pełnotłustych produktów mlecznych, kiełbas, smażonych potraw, sosów, ciast, cukru, soli w dużych ilościach i nadmiaru skrobi. To nie musi być na zawsze, ale od czasu do czasu, plan detoks jest dobry dla nas wszystkich.

Naturalne środki, które pomagają zredukować cellulit.

Przede wszystkim, wstań z kanapy i idź na spacer! Szybki 30-minutowy spacer, trzy razy w tygodniu, to wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć aktywować swoje ciało.
Innym wspaniałym ćwiczeniem na redukcję cellulitu jest pływanie, więc zapisz się na nie na lokalnym basenie i nie czekaj do lata, aby zacząć uprawiać ten zdrowy sport. Pamiętaj, że walka z cellulitem toczy się poprzez jedzenie, aktywność fizyczną i dobre nawyki.
Przy tym wszystkim istnieją pewne dodatkowe środki, które możesz podjąć w domu i uczynić je częścią swojej rutyny. Regularne złuszczanie nóg, ud i pośladków zmniejsza widoczność skórki pomarańczowej, pobudza krążenie i pomaga rozbić grudki tkanki tłuszczowej.
Domowym, naturalnym i łatwym do przygotowania peelingiem jest zmieszanie kawy i miodu w celu uzyskania pasty, którą następnie można wcierać w ciało okrężnymi ruchami pod prysznicem. Zrelaksujesz się, usuniesz martwy naskórek i będziesz wyglądać promiennie.
Aby uzupełnić swoją walkę z cellulitem, istnieją pewne produkty, które mogą Ci pomóc. Sprawdź etykiety, aby upewnić się, że są one naturalne – czy znasz skrzyp, zieloną herbatę, guaranę? Rośliny te są stosowane w kuracjach odchudzających, ponieważ mają działanie moczopędne, przeciwzapalne i sycące.
Skrzyp i ziele przytulii czereśniowej są roślinami moczopędnymi i wspomagają organizm w usuwaniu nadmiaru płynów. Guarana i zielona herbata przyczyniają się do spalania tłuszczu, ponieważ są stymulantami i pomagają przyspieszyć metabolizm, podczas gdy wąkrotka azjatycka aktywuje i utrzymuje krążenie żylne.

By Admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *